Kublísek a Kublinka píší dětem

Příběhy pro děti v době uzavření mateřské školy.

11. DOBRÝ DEN MILÉ DĚTI<3.

PŘIDÁVÁME JEDEN KRÁSNÝ NÁPAD PRO VÁS DĚTI. VÍTE, CO JE TO HERBÁŘ? ŽE NE? MY VÁM TO POVÍME, JE TO TAKOVÁ KNÍŽKA ROSTLINEK, KTEROU SI MŮŽETE VYROBIT SAMY. KDYŽ NAJDETE VENKU KYTIČKU, OPATRNĚ JI UTRHNĚTE U ZEMĚ NEZAPOMEŇTE NA LÍSTEČKY A DOMA SI JI VLOŽTE MEZI DVA PAPÍRY A NA TY POTOM NASKLÁDEJTE NĚJAKÉ KNÍŽKY. ZA NĚJAKÝ ČAS KNÍŽKY UKLIĎTE DO KNIHOVNIČKY A PODÍVEJTE SE, JAK SE KYTIČKA VYSUŠILA. JE KŘEHKÁ, TAK POZOR…MŮŽETE SI JI PAK NALEPIT DO TÉTO KNÍŽEČKY, KTEROU POSÍLÁME.

JE TAM JEDNA MALINKÁ CHYBIČKA, JATERNÍK PODLÉŠKU NETRHEJTE, NA TU SE JEN DÍVEJTE, TA JE CHRÁNĚNÁ A TRHAT BY SE NEMĚLA. 🙂

K+K

HERBÁŘ PRO DĚTI

10. NAŠE MILÉ DĚTI, ZDRAVÍME VÁS Z NAŠÍ ŠKOLKOVÉ ZAHRADY, PODÍVEJTE SE, JAKÉ MÁME HEZKÉ KLOBOUKY. VÍTE, PROČ JSME SI JE VZALI NA HLAVIČKY? SPRÁVNĚ, UHODLY JSTE, CHYSTÁME SE K OHÝNKU NA „ČARODĚJNICE“. 🙂 CHCEME VÁM NAPSAT, JAK SE TĚŠÍME NA DNEŠNÍ FILIPOJAKUBSKOU NOC. NEJRADĚJI BYCHOM OSLAVILI KRÁSNÉ JARO S VÁMI V NAŠÍ ŠKOLCE A VEČER POTOM U VELIKÉHO OHNĚ, KTERÝ MÁME VŽDY V KUBLOVĚ. TENTO ROK ALE MUSÍME OSLAVIT „ČARODĚJNICE“ U VLASTNÍHO OHÝNKU JEN MY DVA. UDĚLÁME SI OHÝNEK NA ZAHRÁDCE, OPEČEME SI NĚCO DOBRÉHO, TŘEBA CHLEBA, NEBO BUŘTÍK..JO, JASNĚ TŘEBA JABLÍČKO A BUDEME MYSLET NA VÁS. JAK ASI BUDETE DNES SLAVIT VY? ZKUSTE SPOČÍTAT V TEN ČAROVNÝ DNEŠNÍ VEČER, KOLIK JE VÁS U OHÝNKU A NAPIŠTE NÁM TO, JAK JSTE SI UŽILI TEN KOUZELNÝ ČARODĚJNICKÝ VEČER.

https://www.youtube.com/watch?v=F0i1sLkqhN4

PODÍVEJTE SE JAK TO BYLO S OSLAVOU „ČARODĚJNIC“ V CHALOUPCE NA VRŠKU. 🙂 MÁME VÁS RÁDI

UŽ NYNÍ SE MOC TĚŠÍME NA PŘÍŠTÍ ROK S VÁMI, NAŠE MILÉ DĚTI. PROSÍME, NEZAPOMÍNEJTE NA NÁS 🙂

K+K

Rikadla

9.MILÉ DĚTI PŘIŠLO NÁM PSANÍ OD PANÍ UČITELKY BLANKY, MOC JÍ DĚKUJEME. POSÍLÁ VÁM JEDNU HEZKOU VELIKONOČNÍ ŘÍKANKU A TAKY OBRÁZEK, JAK SI TO DOMA SE SVÝMI HOLČIČKAMI VYZDOBILA.
DALŠÍ OBRÁZKY MÁTE OD MARUŠKY A IRENKY, PRÝ NÁM POSÍLAJÍ MOC VZPOMÍNEK A TĚŠENÍ SE NA SPOLEČNÉ CHVÍLE
KUBLÍSEK A KUBLINKA
TADY JE TA ŘÍKANKA PRO VÁS

/A TO JE TEDY VELIKÁ PRAVDA, ZLATO JE MOC TVRDÉ, TO BY KUŘÁTKA SVÝMI MALÝMI ZOBÁČKY NEVYKLOVALA :-)/

Zlatá vejce — Stock Fotografie © ires007 #20317759

8. MILÉ NAŠE DĚTI, TADY POSÍLÁME PRO VÁS A VAŠE RODIČE RŮZNÉ HEZKÉ POVÍDÁNÍ A ČTENÍ.

K+K

aktivity-rodin-se-seniory

AKTIVITY PRO DĚT

 

 

Click to access aktivity-rodin-se-seniory.pdf

7. MILÉ NAŠE DĚTIČKY, DNES BYL KRÁSNÝ DEN, VYŠLI JSME SI RÁDI VEN. CESTOU JSME SE DÍVALI DO ZAHRÁDEK A NA DOMEČKY A VIDĚLI KRÁSNOU VÝZDOBU. BAREVNÁ VAJÍČKA, MAŠLIČKY A TAKOVÉ METLIČKY SPLETENÉ Z VRBOVÝCH PROUTKŮ. STÁLE TU PŘEMÝŠLÍME, CO TO ASI JE? A K ČEMU TY METLIČKY SLOUŽÍ? KUBLINKA SI MYSLÍ, ŽE JE TO PROUTEK PRO PTÁČKY NA SEZENÍ, NĚCO JAKO BIDÉLKO A JÁ SI MYSLÍM, ŽE S NIMI KLUCI MOHOU ŠERMOVAT JAKO S MEČEM. RADĚJI ASI POČKÁME, CO NÁM PORADÍTE. POSÍLÁME VÁM FOTKU TOHO PROUTKU…
VAŠI KUBLÍSEK A KUBLINKAPomlázka, pamihod, mrskút... - cesketradice.cz

 

6. Dnes jsme mluvili s paní učitelkou Blankou a jejími holčičkami, mají pro Vás milé děti vzkaz 🙂 tak Vám ho posíláme K+K

KRÁSNÝ SLUNEČNÝ DEN MILÉ DĚTI,

KAŽDÝ DEN NA VÁS VŠECHNY MOC MYSLÍM A TĚŠÍM SE, AŽ SE VŠICHNI CO NEJDŘÍVE POTKÁME VE ŠKOLCE. STEJNĚ JAKO KUBLINKA S KUBLÍSKEM. JSEM SE SVÝMI HOLČIČKAMI KAROLÍNKOU A ADÉLKOU DOMA. UČÍM SE S NIMI, PROTOŽE STEJNĚ JAKO VY NEMŮŽETE CHODIT DO ŠKOLKY, MOJE DCERKY NEMOHOU CHODIT DO ŠKOLY. PANÍ UČITELKY JIM POSÍLAJÍ ÚKOLY – ČTENÍ, PSANÍ, POČÍTÁNÍ, RŮZNÉ HÁDANKY, ZPÍVÁNÍ ATD. KDYŽ JDEME NA PROCHÁZKU NESMÍME ZAPOMENOU VZÍT SI ROUŠKU A PO PROCHÁZCE SI SPRÁVNĚ UMÝT RUCE, TAK JAK JSME SE TO UČILY SPOLU VE ŠKOLCE. CHRÁNÍME SEBE I DRUHÉ – TVOJE VÝHRA, MOJE VÝHRA.

SNAŽÍM SE VYMYSLET, CO BY VÁM ASI UDĚLALO RADOST, KDYBYCHOM SPOLU BYLI VE ŠKOLCE. A TAK MĚ NAPADLO, ŽE PŘEČÍST SI NĚJAKOU KRÁSNOU KNÍŽKU, TŘEBA O ZVÍŘÁTKÁCH BY BYLO FAJN.

DÁM VÁM PROTO MALÝ ÚKOL. ZKUSTE UHODNOUT O JAKÉM ZVÍŘÁTKU SI ZROVNA ČTEME S KAROLÍNKOU? NA KONCI DOPISU BUDĚ PRO VÁS MALÁ NÁPOVĚDA.

POPROSTE MAMINKU A TATÍNKA, ABY VÁM TAKÉ PŘEČETLI NĚJAKÝ PŘÍBĚH O ZVÍŘÁTKÁCH. A AŽ SE VRÁTÍME DO ŠKOLKY, BUDEME SI O VŠEM SPOLU VYPRÁVĚT A POVÍDAT. POKUD BUDETE CHTÍT, MŮŽETE NAKRESLIT OBRÁZEK ZVÍŘÁTEK O KTERÝCH JSTE SI DOMA ČETLI S RODIČI, NEBO MŮŽETE ZKUSIT NAMALOVAT OBRÁZEK ZVÍŘÁTKA, O KTERÉM ČTEME S KAROLÍNKOU. SPOLEČNĚ SI OBRÁZKY POTOM DÁME NA VÝSTAVKU.

NA OBRÁZKY SE BUDOU URČITĚ TĚŠIT I KUBLÍSEK S KUBLINKOU.

PŘEJI VÁM VŠEM KRÁSNÝ DEN A MOC SE NA VÁS TĚŠÍM. VAŠE PANÍ UČITELKA BLANKA S KÁJOU A ADÉLKOU.

NÁPOVĚDA:

PÁR MINUT BYLO V BEDNĚ TICHO A POTOM SE Z NÍ OZVALO PŘEKVAPENÉ ZAPIŠTĚNÍ. MLÁĎATA SI VŠIMLA OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. NAJEDNOU SE V OTVORU OBJEVIL ROZTOMILÝ OBLIČEJ. KDYŽ EMA SPATŘILA PRVNÍ MEDVÍDĚ, ZATAJILA DECH. HLAVU A TĚLO MĚLO BÍLÉ A NADÝCHANÉ JAKO OBLÁČEK. JEHO OUŠKA A KONČETINY BYLY ČERNÉ A KOLEM OBOU JASNÝCH, ZVĚDAVÝCH OČÍ MĚLO KRUH ČERNÉ SRSTI. ….. ZACUKALA ČERNÝM ČUMÁČKEM A NEDOČKAVĚ VYBĚHLA Z BEDNY. PAK BÁZLIVĚ VYKOUKLO Z BEDNY DRUHÉ MLÁDĚ. BYLO O TROCHU MENŠÍ NEŽ JEHO SESTRA A NA BŘÍŠKU MĚLO ČERNOU SKVRNU. PODÍVALO SE NA BUJNÉ STROMY, ŠUMÍCÍ VODOPÁD A VYSOKÉ BAMBUSY. POTOM NAKLONILO HLAVU NA STRANU A ZVĚDAVĚ ZAPIŠTĚLO. TOHLE JE NÁŠ NOVÝ DOMOV – ZÁCHRANNÁ ZOO.

Zobrazit zdrojový obrázek

5. MILÉ DĚTI,

PODÍVEJTE, VŠECHNY KYTIČKY NA OBRÁZKU JSOU VIOLKY VONNÉ, JEN MÁ KAŽDÁ JINOU BARVU..ALE VŠECHNY JSOU STEJNĚ KRÁSNÉ, VIĎTE? JE TO JAKO S NÁMI. KUBLÍSKEM A KUBLINKOU A VLASTNĚ I S VÁMI. KAŽDÝ JSME TROCHU JINÝ, ALE VŠICHNI DOOHROMADY TVOŘÍME ŠKOLKU, NEBO DOMOV, PLNÝ KRÁSNÝCH, CHYTRÝCH, ALE HLAVNĚ HODNÝCH DĚTÍ.

MÁME VÁS RÁDI – KUBLÍSEK A KUBLINKA

4.MILÉ NAŠE DĚTI,

PŘEDSTAVTE SI, ŽE JSME TEĎ PÁR DNÍ MUSELI ZŮSTAT V POSTÝLCE, MĚLI JSME TAKÉ NEŠTOVICE, JAKO NĚKTEŘÍ Z VÁS. YLI JSME DOCELA LEGRAČNÍ S TĚMI VŠEMI PUNTÍKY. NEŠTOVICE JSOU NAKAŽLIVÉ A TAK JSME NIKAM NECHODILI A BYLI JEN DOMA. BYLO NÁM SMUTNO, NAKONEC JSME TO ALE VYMYSLELI A DOKÁZALI PŘEKONAT. POVÍDALI JSME SI SPOLU O VŠECH ZAJÍMAVÝCH VĚCECH, KTERÉ JSME SI PŘEČETLI V KÍŽKÁCH NEBO JSME SI VZPOMÍNALI NA VÁS. TAKY JSME PSALI DOPISY JÁCHYMKOVI A JÁCHYMCE. UŽ JSME ZDRAVÍ, PILI JSME HODNĚ ČAJÍČKU A VAŘILI SI DOBRÁ JÍDLA. TEĎ UŽ MŮŽEME NASADIT ROUŠKY A JÍT SE PROJÍT…TEDY ZÍTRA. DNES VÁM NAPÍŠEME JEDEN ZAJÍMAVÝ RECEPT NA SUŠENKY Z MRKVIČKY. JSOU DOCELA ZDRAVÉ, PROTOŽE JE V NICH MRKVIČKY HODNĚ. RECEPT, ZA KTERÝ DĚKUJEME NAŠÍ PANÍ KUCHAŘCE IRENCE , MŮŽETE ZKUSIT DOMA S RODIČI :


2 HRNEČKY NASTROUHANÉ MRKVE
1 HRNEČEK HLADKÉ MOUKY
NECELÁ PŮLKA KOSTIČKY MÁSLA
1/2 PRÁŠKU DO PEČIVA
PŮL HRNEČKU CUKRU
PEKLI JSME JE 15 MINUT V TROUBĚ.
ZKUSTE SI SUŠENKY UPÉCT, UVIDÍTE, JAK VÁM BUDOU CHUTNAT, NEBO COKOLI JINÉHO DOBRÉHO UVAŘTE A POŠLETE NÁM FOTKU, JAK VÁM CHUTNÁ. MY VÁM POSÍLÁME OBRÁZKY Z NAŠÍ ŠKOLKY, I OBRÁZEK SUŠENEK, KTERÉ JSME SI UPEKLI…
MÁME VÁS RÁDI A MYSLÍME NA VÁS

3. MILOVANÉ  NAŠE DĚTI,

DĚKUJEME ZA VŠECHNY FOTOGRAFIE S ROUŠKAMI, MOC VÁM TO I V NICH SLUŠÍ A MUSÍME SE POCHLUBIT, VŠECHNY JSME VÁS POZNALI. 🙂

DNES NÁM VENKU TROCHU PRŠÍ, ALE KYTIČKY SE Z TOHO RADUJÍ A MY S NIMI. HNED RÁNO JSME MĚLI ZA DVEŘMI POZDRAV OD JÁCHYMKA S JÁCHYMKOU. PŘINESLI NÁM SLUNÍČKO DO VÁZY, ABYCHOM SE MOHLI RADOVAT, I KDYŽ NA OBLOZE ZROVNA NESVÍTÍ.

A TAK JSME SI VYZDOBILI STOLEČEK U KTERÉHO SI ČTEME. PRÁVĚ SI ČTEME KNÍŽKU – S KÝM SLUNÍČKO VSTÁVÁ. MOC SE NÁM LÍBÍ A VĚŘÍME, ŽE I VY SI DOMA ČTETE. VYMÝŠLÍME A DOKAZUJEME SI, ŽE BÝT DOMA SE SVÝMI BLÍZKÝMI JE NĚKDY DOCELA FAJN. DĚLÁME SI PLÁNY, ABYCHOM VĚDĚLI, CO CHCEME, SNAŽÍME SE NAVZÁJEM POTĚŠIT, PROTOŽE VÝHRA JE NAŠE SPOLEČNÁ A TAKY SE SNAŽÍME BÝT NA SEBE HODNÍ!

NIKDY JSME SE SPOLU MY DVA, KUBÍSEK A KUBLINKOU TOLIK NEUŽILI, NIKDY JSME SI SPOLU TOLIK NEPOVÍDALI A NENASMÁLI. SMĚJEME SE RŮZNÝM VESELÝM PŘÍHODÁM Z NAŠÍ ŠKOLKY. TŘEBA JAK JSME SI MALOVALI NAŠE ŽALUDKY, KTERÉ SE USMÍVALY, KDYŽ JSTE JIM DALY VŠECHNO, CO POTŘEBOVALY. NEBO, KDYŽ JSTE SI HRÁLY NA STEZKU ODVAHY A CHODILY JSTE SI DO SKLEPA PRO ČERNOU TEČKU NA ČELO, NEBO KDYŽ JSTE SI POCHUTNÁVALY NA VDOLKÁCH A MĚLY VOUSY Z POVIDEL. :-))

TEĎ NÁS NAPADÁ, TROCHU JSME ZAPOMNĚLI, CO ZNAMENALA VŠECHNA TA PÍSMENA U DOBRÝCH JÍDEL, KTERÁ JSTE NA TALÍŘKU HLEDALY.

OZ- TO VÍME – OVOCE A ZELENINA

N-TAKÉ VÍME -NÁPOJE

B – ANO, BÍLKOVINY

T-JASNĚ, TUKY

ALE NEMŮŽEME SI VZPOMENOUT CO ZNAMENALO „S“. PORADÍTE NÁM?

PROSÍME MILÉ DĚTI, POŠLETE NÁM OBRÁZEK VAŠÍ OBLÍBENNÉ KNÍŽKY, KTEROU VÁM PRÁVĚ TEĎ NĚKDO ČTE, NEBO KTEROU SI RÁDI PROHLÍŽÍTE JE NÁM PO VÁS SMUTNO A TAK VÁS ALESPOŇ UVIDÍME.

PÍŠEME VELKÝMI PÍSMENY, PROTOŽE NĚKTEŘÍ Z VÁS JIŽ TROŠINNKOU ČTOU, TAK TŘEBA NĚCO PŘEČTOU I SAMI.

MÁME VÁS MOC RÁDI KUBLÍSEK A KUBLINKA

2.

Naše milé děti,

ani nevíte, jak moc jste nás potěšily svými obrázky a tím, že jste nám poradily, jak se jmenuje voňavá kytička ve skřítkovém lese. Violek vonných je tam čím dál víc. 🙂

Dnes se s vámi podělíme o krásný dnešní zážitek. Když jsme ráno otevřeli dveře naší školky, na prahu dveří na nás čekal dopis. Nikdy jsme žádný dopis nedostali a tak jsme byli moc zvědaví.

Psali nám dva medvídci, kteří bydlí v domečku u paní kuchařky Irenky. Že byste rády věděly, co nám psali?

Tak poslouchejte, to je ten dopis:

Milí Kublísku s Kublinkou,

jistě se divíte, od koho jste dostali dopis. Jsme dva medvídci, Jáchymek a Jáchymka. Bydlíme u vaší hodné paní kuchařky Irenky a její Zuzky, Terezky a Miloše. Moc se nám tam líbí, Irenka je na nás hodná a dobře nám vaří, Zuzka nám čte pohádky a Terezka nám zpívá. Miloš nám postavil malinký domeček. Jen nám trochu chybí víc dětí, tak jako to máte vy dva. Moc bychom si přáli, abyste nás někdy pozvali k vám do školky na návštěvu. Ne, teď ne, víme, že se to teď nesmí, rádi počkáme… Posíláme Vám dvě naše fotografie. Víte co se na té druhé změnilo?

Ano, uhodli jste máme svoje roušky, jupí, už můžeme klidně chodit s Irenkou ven..

A vy, Kublísku s Kublinkou už taky máte roušky? My jsme se nejdřív trochu styděli je nosit, ale teď už se nestydíme, nosí je všichni a Irenka se Zuzkou a Terezkou nás naučily hezkou básničku. Nechcete se ji naučit taky?

Prosím napište nám taky, budeme se těšit na dopis.   Jáchymka a Jáchymek

Milé děti, my jsme měli takovou radost. 🙂 Básničku se určitě naučíme a vyfotíme se vám s rouškou, musíme si ji ale nejdřív ušít..:-)

Pošlete nám, prosíme, svůj obrázek s rouškou, abychom věděli, jakou roušku si máme ušít. A společně se naučíme básničku, souhlasíte? 🙂

Přejeme vám hezký den a těšíme se na vaše fotečky.

Rouška