Aktuality pro Vás

Vážení rodiče,

denně pozorně sleduji, jak se vyvíjí situace kolem znovuotevření mateřských škol. Ministr školství Robert Plaga dnes na ČT 24 prohlásil, že manuál k provozu mateřských /a dalších škol/ bude k dispozici na přelomu dubna a května. Jakmile budu vědět více informací, okamžitě Vám je sdělím.

Prozatím by, dle doporučení KHS a dalších kompetentních orgánů, znovuobnovený provoz měl znamenat roušky pro děti, stálé dezinfikování rukou dětí, omezení společných her, problémy se stravováním. Bohužel ani KHS, ani MŠMT zatím nemají směrnici, kterou bych se mohla zodpovědně řídit při rozhodnutí o znovuotevření.

Podmínky společenského života se s každým dnem mění, je možné, že zítra bude vše jinak a budu mít pro Vás více zpráv. Přeji si, aby tento stav byl co nejdříve minulostí. Cokoli budete chtít řešit, obracejte se na mě.

Přikládám vyjádření ministryně práce a sociálních věcí ČR Jany Maláčové k OČR:

„Dobrý den, v případě otevřené MŠ ošetřovné končí, jelikož odpadl důvod k jeho poskytování. Ale vím o tom, že jsou děti, které do MŠ nemohou ze zdravotních důvodů. Požádala jsem ministra zdravotnictví, aby co nejdříve připravil pravidla, kterých dětí se to bude týkat, a rodiče těchto dětí budou moci pobírat ošetřovné i nadále. Pro aktuální informace, prosím, sledujte webové stránky MPSV.“

Milí rodiče, přeji Vám i Vašim dětem hezké dny a mnoho zdraví

Marie Rumpíková, ředitelka MŠ Kublov

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.