Beseda s výživovou poradkyní

Vážení rodiče a přátelé naší školy, srdečně Vás zvu na plánovanou besedu o výživě, která se uskuteční 20.6.2019 od 16.00 hod v Mateřské škole Kublov

 

Zobrazit zdrojový obrázek

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný  růst a celkový vývoj organismu. Je nutné si uvědomit , že dítě není „malý dospělý“ a  jeho potřeby ve výživě jsou jiné než u dospělého jedince.  Základní požadavky na dětskou výživu jsou deklarovány doporučenými nutričními dávkami, které udávají  požadovanou hodnotu  energie pro každý věk. Dětská strava by měla být pestrá a měly by v ní být zastoupeny všechny  základní  typy potravin jako je maso včetně  ryb, obiloviny, luštěniny a mléčné výrobky. Nemělo by chybět  ovoce a zelenina.

Strava ve velmi raném dětství ovlivňuje naše chuťové preference v dospělosti, což se opět může projevit na našem zdraví. Pokud preferujeme tučné, přesolené, přeslazené potraviny a pokrmy, svému zdraví příliš neprospíváme.

Nevhodná výživa je závažným rizikem, které se podílí na vzniku řady chorob a to zejména tzv. chorob civilizačních. Zvyšuje se riziko výskytu například kardiovaskulárních chorob, obezity a cukrovky. Výživa v dětství dokáže ovlivnit výskyt těchto chorob v dospělosti. Je tedy moudré a vhodné vést děti ke správným stravovacím  návykům  a vhodným pohybovým  aktivitám  již od útlého věku.

PŘIJĎTE NA SETKÁNÍ S VÝŽIVOVOU PORADKYNÍ

Ing. PAVLÍNOU DOSTALÍKOVOU

NAD ZÁSADAMI ZDRAVÉ STRAVY PRO NAŠE DĚTI.

Beseda je financována z projektu EU Šablony II

Marie Rumpíková

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.