Nemocné děti ve školce – DŮLEŽITÉ!

Vážení rodiče!

Spolu se změnou počasí se začínají opět kolektivem šířit nemoci z nachlazení, angíny, u dvou dětí objevil streptokok v krku, kdy děti mohly být přenašeči infekčního onemocnění. Na žádost Vás, rodičů, si dovoluji si znovu, důrazně apelovat na skutečnost, že ve školním řádu MŠ Kublov je zakotveno a vychází ze školského zákona, že rodiče mají POVINNOST!! vodit dítě do mateřské školy zdravé.Jestli nechcete, aby vaše dítě promarodilo celou zimu, dbejte na posílení jeho imunity!

Jak jistě víte, mateřská škola nemá právo denně prohlížet všechny děti a vyřazovat z provozu ty, které se zdají býti nemocnými. Nejsme lékaři a diagnózy stanovovat nemůžeme, projevy nemoci ale na dětech samozřejmě v průběhu dne vidíme. Školní řád obsahuje informaci, že učitelky mají možnost požádat zákonného zástupce dítěte o doložení zdravotního stavu dítěte od pediatra. K tomuto kroku se uchylujeme poté, když rodiče před tím upozorníme, že zdravotní stav dítěte nám nepřijde v pořádku a ono do MŠ stále dochází (jedná se například o celodenní kašel, rýmu, kdy už je sekret odcházející z nosu žlutý až zelený, průjmovité onemocnění, oteklé zarudlé oči…..). Zažádala jsem o stanovisko k těmto případům přímo MŠMT, neboť nám, ředitelům mateřských škol, nedává zákon mnoho nástrojů, jak zajistit prostředí v mateřské škole bez rizik nákazy dětí běžnými nemocemi. Zde je výňatek z odpovědi:

„Neumožnit přítomnost dětí v mateřské škole lze pouze v případě, pokud je skutečně ohrožena bezpečnost a ochrana zdraví ostatních dětí. Za takovéto ohrožení lze jistě považovat nejistotu o zdravotním stavu dítěte. Nikoliv plošně – ve všech případech (kdy se dítě vrací třeba jen po krátké nemoci do mateřské školy), ale v situaci, kdy bylo dítě dlouhodoběji nemocné, kdy prodělalo závažnější infekční onemocnění léčené antibiotiky nebo jeví stále známky nemoci.“

Pravděpodobně většina dětských lékařů nemá problém s vystavením potvrzení o zdravotním stavu dítěte a jestli může i nadále dítě navštěvovat kolektiv. Pro ostatní uvádím, že pokud Váš pediatr nebude ochoten potvrzení vystavit, budete na něj muset pravděpodobně více apelovat, protože jste to Vy – rodiče, kteří budete vyzváni k tomu, abyste doložili, že dítě je zdravé a neohrožuje zdraví ostatních dětí a zaměstnanců školy. Obzvláště v případě, pokud Vaše dítě dostane předepsaná antibiotika, budu nucena v zájmu zdraví ostatních dětí vyžadovat potvrzení, že dítě je již zdravé a nemůže nakazit ostatní v mš! Stranou naprosto nechávám, jak se asi dítě, kterému zjevně není dobře, cítí ve školce, když by ve svém stavu raději odpočívalo v klidu a nemuselo se účastnit společných aktivit v mš. Děkuji Vám všem, kteří dodržujete školní řád a nemocné dítě do školky nevodíte.

Marie Rumpíková, ředitelka MŠ Kublov

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.